Klokánek Brno

tvorba-eshopu-japmobil

Poskytnuté služby a postup řešení

  • webdesign na míru, redesign starého webu
  • redakční systém (CMS)
  • optimalizace pro vyhledávače - SEO
  • migrace všech dat ze starého webu do nového
  • hosting pro nový web
  • poradenská činnost
  • podpora na telefonu a e-mailu

Brněnskému Klokánku poskytujícího přechodnou pomoc dětem jsme navrhli a vytvořili novou webovou prezentaci včetně redakčního systému, což byl jeden z hlavních důvodů ke spolupráci, jelikož jejich původní web žádnou administraci neměl a jeho aktualizace byla tak velmi problematická.

Krom nového designu, přetažení a doplnění texty, obrázky, ... jsme web například propojili s Facebook komentáři.

Jelikož byl pro nový web potřeba nový hosting, poskytli jsme jej zdarma, když jde o dobrou věc.

Názor klienta

Přáli jsme si nový vzhled webu, který by odpovídal naší nové filosofii – střízlivější, serióznější, skromný, ale přitom přívětivý vzhled. Předchozí webová prezentace již neodpovídala našim požadavkům a filosofii, neumožňovala flexibilní změny, navíc při zobrazení v jiných typech prohlížečů než IE byla grafika nepříjemně „rozhozená", po vyčerpání sponzorské podpory byla nová cena za administraci nárazově pro nás relativně vysoká.

Pan Fiala pro nás vytvořil nový design v odstínech modré, šedé a v drobných detailech kontrastní oranžové, na úvodní stránce dominují větší barevné ikony, které svým tvarem (s „ocáskem") korespondují s logem Klokánku. Celek poskytuje velkou plochu pro text a ilustrační obrázky, není rušen agresivními grafickými prvky. Tato koncepce nejen odpovídá našim původním požadavkům, ale nabízí i další možnosti. Naší vizí byl totiž web nejen vizuálně „pěkný" , ale především zajímavý svým informačním obsahem. Hlavním požadavkem proto bylo flexibilní administrační rozhraní, uživatelsky snadno zvládnutelné, díky němuž bychom si mohli sami doplňovat příspěvky na web, přidávat ilustrační fotografie a obrázky, či měnit strukturu menu.

Pan Fiala na mne zapůsobil již při prvním setkání velmi sympaticky – jako nadšenec, který věci opravdu rozumí, k zákazníkům má individuální přístup, zajímá se o specifika jejich organizace, o jejich vize a nevnucuje jim své názory.

Velký dojem na mne udělalo také to, že se pan Fiala nebál zpřístupnit nám administrační rozhraní a umožnit nám tak průběžně realizovat spoustu zásahů do výsledného vzhledu webu dle aktuální inspirace a potřeby. U jiných webdesignerů a správců, s nimiž jsem jednala, jsem se setkala s tendencí zákazníka spíše omezit v možnostech průběžného obměňování vzhledu webu ve stylu „pošlete mi článek a já ho na ten web dám". Pan Fiala tuto službu také nabídl, ale bez problémů a vstřícně akceptoval, že si s webem chceme pracovat a „hrát" samostatně. Díky tomu všemu můžeme říct, že web je pro nás nejen nástrojem prezentace a komunikace, ale je to i naše „hobby" . Mimo to všechno byla pro nás jako pro „neziskovku" cena velmi příznivá, navíc jsme dostali webhosting a další servis zdarma – tedy sponzorsky. Web má vzhledem ke svému účelu relativně vysokou návštěvnost – nyní cca 100 zobrazení denně, což také svědčí o kvalitě prezentace, kterou jsme díky Perfekt Design získali.

Alice Studničková
vedoucí Klokánku Brno